החוג לסטטיסטיקה

Image
Image
campus_small_about.png

ברוכים הבאים
לחוג לסטטיסטיקה

בעולם שבו כמות המידע העצומה הולכת וגדלה, נודעת חשיבות רבה לקבלת החלטות מושכלת על סמך ניתוח נתונים מדויק ומקיף. תורת הסטטיסטיקה עוסקת בדיוק בנושא זה, ומשמשת מקבלי החלטות במוסדות פיננסיים, תעשיית ההיי-טק, מוסדות ממשלתיים, מחקר רפואי, ובמקומות רבים נוספים.

החוג לסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה מונה 9 חברי סגל. מחקריהם מתפרסים על מגוון רחב של תחומים: סטטיסטיקה עיונית, סטטיסטיקה שימושית, ביוסטטיסטיקה, אקטואריה, הסתברות, חקר ביצועים, אופטימיזציה, למידה ממוחשבת, וכריית נתונים. חברי הסגל של החוג הם בעלי מוניטין אקדמי בין-לאומי – הם מפרסמים בקביעות את מחקריהם במיטב כתבי-העת, מרצים בכנסים ברחבי העולם, ורבים מהם זכו במענקי מחקר יוקרתיים כגון אלה של הקרן הישראלית למדע (ISF), הקרן הדו-לאומית ארה"ב–ישראל (BSF), הקרן הגרמנית-ישראלית למחקר ופיתוח (GIF), ומכון הבריאות הלאומי של ארה"ב (NIH).

סמינר מחלקתי

אנו שמחים לבשר כי הסמינר המחלקתי שלנו עובר עכשיו ב-ZOOM. אנא עקבו אחרי לוח הזמנים שלנו.

למידע נוסף

 

חדשות ואירועים

ברכות לפרופ' אורי דוידוב וד"ר איתי דטנר על זכייתם במענק מחקר 2022 ISF!


החוג לסטטיסטיקה מברך את פרופ' גדעון וייס על הוצאת ספרו

החוג לסטטיסטיקה מברך את פרופ' גדעון וייס על הוצאת ספרו
"Scheduling and Control of Queueing Networks"
בהוצאת Cambridge University Press

לפרטים ורכישה

ברכות לדר' לירון רבנר על זכייתו בפרס רוטבלום של האיגוד הישראלי לחקר ביצועים (ORSIS). הפרס מוענק לחוקרים צעירים בתחום חקר ביצועים על הצטיינות במחקר.

ד"ר איתי דטנר מהחוג לסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה ועמיתיו מציגים ניתוח מתמטי חדש המצביע על כך שאנשים מתחת לגיל 20 רגישים פחות לזיהום COVID-19 בערך ב-50% מאשר מבוגרים, והם נוטים פחות להדביק אחרים

ממצאים אלה פורסמו בכתב העת לביולוגיה חישובית PLOS. במאמר שכותרתו:

The role of children in the spread of COVID-19: Using household data from Bnei Brak, Israel, to estimate the

relative susceptibility and infectivity of children

Search